AD5243BRM50
Product Categories
KANG DA ELECTRONICS CO.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
AD5243BRM50
Part Number : AD5243BRM50
Manufacturer : Linear Technology (Analog Devices, Inc.)
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : AD5243BRM50.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : AD5243BRM50 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Surface Mount
Frequency : 400 kHz
Packaging : Bulk
Resistance : 50 kΩ
Case/Package : MSOP
Number of Taps : 256
Quiescent Current : 3.5 µA
Max Supply Voltage : 5.5 V
Number of Circuits : 2
Number of Positions : 256
Temperature Coefficient : 35 ppm/°C
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Integrated Circuits (ICs) - Data Acquisition - Digital Potentiometers
Qty : 148 In Stock
Taper : Linear
Interface : 2-Wire, I2C, Serial
Tolerance : 55 %
Memory Type : Volatile
Number of Pins : 10
Contact Plating : Lead, Tin
Max Supply Current : 3.5 µA
Min Supply Voltage : 2.7 V
Number of Elements : 2
Nominal Supply Current : 3.5 µA
Max Operating Temperature : 125 °C